עצירות

עצירות היא תופעה שכיחה מאוד בימינו.  20% מהאוכלוסייה סובלים מעצירות. הרוב הגדול כלל  אינו מודע לכך שזו בעיה רצינית שיכולות להיות לה השלכות רבות כגון עייפות, בעיות עור, ריח מהפה, השמנה, כאבי ראש, דלקות מעיים, סרטן המעי ועוד. יש כאלה שאומרים "עצירות זה תורשתי אצלנו במשפחה ואין מה לעשות". האמת היא, שברוב המקרים זה לא כך ויש מה לעשות.עצירות הגדרה
עצירות מוגדרת כאשר מתקיים אחד מהמצבים הבאים:
1. תדירות היציאות נמוכה משלוש פעמים בשבוע
2. יציאות שדורשות מאמץ רב (גם אם סדירות)
3. יציאות יבשות/קשות
4. תחושה של חוסר ריקון אחרי היציאה (טנזמוס)


ברפואה טבעית, לבריאות מיטבית אנחנו שואפים ליציאה תקינה לפחות פעם ביום!​מה מתרחש בגוף כשיש עצירות

מצב של עצירות זה בעצם מצב תקיעות של מערכת העיכול.

פסולת ושאריות מזון בלתי מעוכלות נשארים במערכת העיכול לזמן ארוך מהרצוי וחיידקים מתחילים לפרק אותם ולייצר תוצרים בלתי רצויים.
בנוסף, בזמן עצירות ממושכת, ישנה ספיגה חוזרת של הנוזלים והדבר גורם לייבוש הצואה. כך נוצרות אבני צואה שיכולות לגרום לחץ בבטן התחתונה, נפיחות בבטן, גזים, כאבים, טחורים, פיסורה, דלקות מעיים, סרטן המעי הגס, הפרעה בתפקוד היום יומי, חוסר שינה ודיכאון. 

סיבות לעצירות – האם זה תורשתי?
יש מצבים קשים ונדירים יותר בהם עצירות נגרמת עקב בעיות כמו צניחת איברי אגן, או מומים אנורקטליים. חלק מהמצבים הללו הם תורשתיים. במצבים כאלה כדאי לערב פתרונות כירורגיים בשילוב עם אורח חיים בריא.
רוב מצבי העצירות הם לא כאלה!
לעתים באים אלי מטופלים ואומרים "אצלנו במשפחה זה תורשתי". לאחר תשאול מעמיק לרוב מסתבר שמה שתורשתי אצלם זה תזונה לא נכונה, חוסר שתייה, חוסר פעילות גופנית, שימוש במשלשלים מגיל צעיר (דבר שאכן יכול להוות בעיה כי הוא עלול לגרום  לניוון של המעיים).
לכן, לפני שמאשימים את התורשה, מומלץ קודם כל לתת ניסיון אמיתי לטיפול בבעיה ע"י אורח חיים בריא, תוספי תזונה וצמחי מרפא.​טיפול טבעי בעצירות
לרפואה טבעית יש מגוון רחב של כלים לטיפול בעצירות.
קודם כל כמובן ניהול אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה, שתייה מרובה, פעילות גופנית וטיפוח הרגלי יציאה נכונים.
בנוסף יש מגוון רחב של תוספי תזונה שמטפלים באספקטים שונים של עצירות ולא ממכרים כמו משלשלים (זהירות!  יש תוספי תזונה טבעיים שהם משלשלים לכל דבר).
בעת הצורך אפשר להרכיב פורמולת צמחי מרפא ייחודית למטופל. ובמקרים מסוימים אפשר לעשות ניקוי רעלים.לסיום, אני מצרפת סולם בריסטול, שיעזור לכם להעריך את מצבכם.

באדיבות                        .

תהיו בריאים!