צמחי מרפא

רפואת צמחי מרפא היא שיטת הריפוי העתיקה ביותר בעולם. צמחי מרפא "מערביים" מאירופה וצפון אמריקה, היוו למעשה את הבסיס לפיתוח תעשיית התרופות המודרנית.
לדוגמא התרופה נוגדת הדיכאון - Remotiv, מבוססת על צמח המרפא היפריקום (Hypericum perfuratum) והתרופה לאי ספיקת לב – Digoxin, מבוססת על צמח המרפא האצבעונית (Digitalis lanata).

ההבדל בין צמחי מרפא ותרופות הוא, שבתרופות מסנתזים במעבדה רק את החומר הפעיל במינון גבוה, ולכן ללקיחת תרופות יש השפעה מיידית ומלווה בתופעות לוואי רבות. ביצירת פורמולה או כמוסות של צמחי מרפא לעומת זה ממצים את הצמח בשלמותו. המיצוי כולל את החומר הפעיל הרצוי במינון הרבה יותר נמוך ועוד חומרים פעילים שונים בצמח הפועלים בסינרגיה, כלומר מעצימים פעילות אחד של השני וגורמים לפעילות אופטימאלית.

צמחי מרפא יכולים לעזור למגוון מאוד גדול של בעיות, במיוחד במקומות שבהם לרפואה הקונבנציונלית אין פתרונות. כמו לדוגמא צמח ציפורני החתול (Una de gato) עוזר מאוד להתמודד עם מחלת הנשיקה. לעומת זאת, ברפואה הקונבנציונלית אין פיתרון למחלת הנשיקה רק מנסים להעלים את הסימפטומים של המחלה.

צמחי מרפא עושים עבודה יסודית וארוכת טווח. הם טובים לחיזוק נפשי ופיזי, חיזוק מערכת החיסון, חיזוק מערכת העצבים, פעילות מטבולית תקינה, פעילות הורמונאלית ועוד.
חשוב להבין, שגם לטיפול בצמחי מרפא יכולות להיות תופעות לוואי. בנוסף, ישנם צמחי מרפא שמסוכן לקחת עם תרופות קונבנציונליות או תוספי מזון. בג'ינקו בילובה (Ginkgo biloba), לדוגמא, מסוכן להשתמש  יחד עם מדללי דם או אומגה 3. כמו כן, צריך להיזהר במצבי בריאות מסוימים. למשל לבעלי לחץ דם גבוה אסור לקחת ג'ינסנג קוראני.

לכן חשוב מאוד להתייעץ עם מטפל מוסמך, שלאחר תשאול מקיף של המצב הנוכחי וההיסטוריה של המטופל ירכיב את הפורמולה הייחודית לצרכיו המיוחדים.
כמו כן, יש ליידע תמיד את הרופא שלכם באם אתם משלבים טיפול אלטרנטיבי בנוסף לטיפול הקונבנציונלי בו אתם מטופלים.

תהליך הרכבת פורמולה או כמוסות מצמחי מרפא

היכרות מעמיקה עם הבעיה הרפואית בשילוב עם ידע והבנה של צמחי המרפא
הם המפתח להצלחה בטיפול!